Hemen Ara:0 507 7610105

Fırın Arızaları

Home  /  Fırın  /  Fırın Arızaları

Fırın Arızaları

Fırın Arızaları Nelerdir ?

Fırın arızaları ocak arızalarından çok daha fazla ve komplike olup bazen çok basit görülen bir arıza, uzun zaman harcanarak ve ciddi bir emek sarf ederek ancak çözülebildiği de olmuştur. Fırınları kategorize edecek olursak; gazla çalışan,elektrik ile çalışan,buhar ile çalışan ve radyo dalgası ile çalışan şeklinde sınıflandırabiliriz.
Fırın kelime manası olarak pişiren cihaz anlamına gelmektedir. Bundan dolayı pişirici cihaz kategorisinde hayatımızda kullandığımız en sık cihazların başında gelmektedir.

Adana fırın ocak servisi olarak her marka ocak fırın tamiri bakım ve onarımı uzman ekibimiz sayesinde çözüme kavuşturulmaktadır.
Adana da hotpoint, ariston, beko, arçelik, siemens, profilo, vestel ve daha aklınıza gelebilecek bütün fırın ve ocakların tamiratını aynı gün içerisinde gerçekleştiriyor ve yıldırım hızı hizmet sunuyoruz.

Fırın arızalarından bazılarını şu şekilde sıralamak daha doğru olacaktır. Öncelikle elektrikle çalışan fırınların arızaları ve devamında diğer fırınların arızalarını sıralayalım.

Elektriksel arızalar;

  1. Elektrik olması ve fırının çalışmaması,
  2. Fırın anahtarı arızası,
  3. Elektriksel kablolama arızası,
  4. Isıtıcı patlaması sonucu ısıtmama,
  5. Turbo motorunun çalışmaması,
  6. İç aydınlatma lambasının yanmaması,
  7. Dış mekan camının düşmesi,
  8. Düğmelerinin kırılması,
  9. Termostat arızası,
  10. Sigortayı attırması.

HEMEN ARA


Comments are closed.