Hemen Ara:0 507 7610105

Endüstriyel Ocak

Home  /  Ocak  /  Endüstriyel Ocak

Endüstriyel Ocak

Endüstriyel ocak bir diğer tabir ile sanayi ocakları gazla çalışan aletlerin en büyüklerinden biridir. Gazla çalışan ocak grubunda ki büyük cihazlardan hızlı bir gaz akışı sağlanarak yüksek ısı meydana getirmeleri ve pişirilen gıdaların kısa zamanda, miktar olarak en fazlayı hedefleyerek kullanılmaktadırlar.

Endüstriyel mutfak ekipmanları içerisinde ilk sırayı sanayi ocakları almaktadır. Sanayi ocakları günümüzde çok çeşitli model ve tipte bulunmakta ve gaz tercihlerine göre farklılıklar göstermektedir.

Endüstriyel ocak tipleri yanış şekillerine göre kategorize edilecek olsa ocak brülörü çeşidine göre sınıflandırma yapılabilir.Bu sınıflandırma ocak brülörünün tekli yanış veya çiftli yanış gibi en basit ayrıma gidilebilmektedir.

Endüstriyel ocak parçaları genellikle pirinç ve döküm gibi çok pahallı madenlerden ve zor işlemlerden sonra üretilmesinden sonra pazara sunulmaktadır. Sarı yani pirinç malzeme ve bunun yanında bakır malzeme kullanılması endüstriyel ocakları hayli pahallı bir ürün haline getirmiştir.

Endüstriyel mutfak ekipmanlarında uzun ömürlülüğü sağlamak ve dayanımı artırmak amacıyla kaliteli krom saclar kullanılmakta ve bu kaliteli krom saclar endüstriyel mutfak ekipmanlarının ne kadar pahallı ve zor elde edilen cihazlar haline gelmiştir. Bundan dolayı büyük çoğunlukla arıza durumlarında tamir yoluna gidilmesi önceliktir.

Endüstriyel ocakların dış krom kısmı eğer kalitesiz galvanizli sacdan imal edilmiş ise zaten iki yada üç yıl içerisinde mecburen ocağınızı yenilemek durumunda kalabilirsiniz. Sanayi ocakları açısından ısıya dayanım ve yüksek mukavemet son derece önemlidir.

Kaliteli ve uzun ömür rahat etmek ve hayat konforunuzu endüstriyel mutfak ekipmanlarınızın arıza stresi ile uğraşmamak ve müşterilerinize sürdürülebilir bir yemek ikramı yapmanız açısından kaliteli ürünleri tercih ediniz.

Endüstriyel ocak satışı için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

HEMEN ARA

HEMEN ARA


Comments are closed.